Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/include/function.inc.php on line 38

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/index.php on line 207
niemarnuje.pl - Aktualności

Aktualności

Strona główna Aktualności Szanuj Ziemię

Szanuj Ziemię

12-04-2016

Zbliża się Dzień Ziemi, obchodzony każdego roku 22 kwietnia w dniu równonocy wiosennej

Pamiętajmy, że nasza Planeta to wspólne dobro wszystkich jej mieszkańców, przynależne każdemu w tym samym stopniu. Każdy z nas ma prawo korzystać z jej dobrodziejstw – opalania na piaszczystych plażach, zdobywania wysokich gór, nurkowania w oceanach, wypoczynku pośród lasów, spożywania mięsa zwierząt, wypieku chleba z pszenicy, oddychania świeżym powietrzem. Dlatego wszystkim obywatelom Ziemi powinno zależeć na utrzymaniu dobrej kondycji naszej planety jak najdłużej. Każdy człowiek ma w sobie moc sprawczą, dzięki której może przyczynić się do większego dobra. Dbajmy o środowisko naturalne, a ono zadba o nas!

A. Segreguj swoje odpady – stanowią one cenny surowiec wtórny, który można ponownie wykorzystać: makulaturę na papier, potłuczone szkło na butelki, zużyte metalowe puszki na blachę.
B. Zamień żarówki w swoim domu/mieszkaniu na energooszczędne, które zużywają 80% mniej energii i mają 10 razy dłuższa trwałość.
C. Przemyśl kolor ścian podczas kolejnego remontu - jasne kolory "rozświetlają" pomieszczenie i wówczas możesz korzystać z mniejszej ilości elektrycznych źródeł sztucznego światła.
D. Na zakupy zabieraj torbę „wielokrotnego użytku” z materiału lub innego trwałego tworzywa - jednorazowe plastikowe torby nie rozkładają się, tylko zalegają w środowisku setki lat.
E. Korzystaj z roweru zamiast stać w niekończących się korkach! Będziesz szybszy/a, zdrowszy/a i bardziej przyjazny/a środowisku.
F. Gdy korzystasz z wielu urządzeń, podłącz je do listwy zasilającej lub przedłużacza z jednym wyłącznikiem - szybko wyłączysz i unikniesz marnowania prądu poprzez wyłączanie urządzeń w stanie czuwania.
G. Wyłączaj wszystkie lampy i urządzenia elektryczne, gdy opuszczasz pomieszczenie, kiedy wiesz, że nie będziesz z nich korzystać przez dłuższy czas.
H. Po naładowaniu telefonu komórkowego, nie zostawiaj ładowarki w gniazdku - mimo odłączenia telefonu nadal pobierana jest energia elektryczna!

Każdy, nawet mały krok z wyżej wymienionych, pomaga utrzymać „dobrą kondycję” Ziemi jak najdłużej.

W końcu to jedyna planeta, na której istnieje czekolada ;).

Aktualności:

Banki Żywności

Wykonanie StudioGraficzne.com