Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/include/function.inc.php on line 38

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/index.php on line 207
niemarnuje.pl - Aktualności

Aktualności

Strona główna Aktualności Światowy Dzień Żywności

Światowy Dzień Żywności

08-10-2015 16 października na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Żywności. W 2015, jak co roku, obchodzą go także Banki Żywności. W ramach Światowego Dnia Żywności nagłaśniamy problem marnowania żywności oraz sposoby zapobiegania zjawisku. W tym roku tematem szczegółowym jest zapobieganie marnowania żywności przez uczniów.

Obchody Światowego Dnia Żywności organizowane przez Banki Żywności będą trwały od 14 do 17 października.

14 października w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa, na której opublikujemy dane dotyczące skali, przyczyn i sposobów rozwiązywania problemu marnowania jedzenia przez uczniów szkołach. Opublikujemy także wyniki badań dotyczących skali i powodów marnowania jedzenia przez gospodarstwa domowe w Polsce.
Kontakt dla mediów: agnieszka.bielska@bankizywnosci.pl tel. 692 018 022

Od 15 do 17 października Banki Żywności w swoich miejscowościach zorganizują wydarzenia dl mieszkańców miasta, dziennikarzy, uczniów i rodziców szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Będą to pikniki, warsztaty edukacyjne, debaty, happaningi i konferencje prasowe. Serdecznie na nie zapraszamy!

Celem Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości społecznej na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i ubóstwem. Tradycyjnie naszym Partnerem w organizacji obchodów Światowego Dnia Żywności jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW).


Aktualności:

Banki Żywności

Wykonanie StudioGraficzne.com