Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/include/function.inc.php on line 38

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/index.php on line 207
niemarnuje.pl - Aktualności

Aktualności

Strona główna Aktualności Nie rzucaj mięsem do kosza! Strajki Żywności w całej Polsce

Nie rzucaj mięsem do kosza! Strajki Żywności w całej Polsce

15-10-2012 Nie rzucaj mięsem do kosza! Strajki Żywności w całej Polsce!

Strajki Żywności w całej Polsce

16 października ulicami 25 miejscowosci w Polsce przeszły Strajki Żwyności. W akcji wzięło udział ponad 4000 sympatyków Banków Żywności. Wśród nich uczniowie szkół gimnazjalnych, wolontariusze, szczudlarze, aktorzy. Uczestnicy manifestowali sprzeciw wobec marnowania żywności.  18 Banków Żywności oraz Federacja Polskich Banków Żywności zorganizowały happeningi edukacyjne, które odbyły się w miastach:

Chojnicach, Częstochowie, Elblągu, Koninie, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Radomiu, Zabrzu, Siedlcach, Suwałkach, Białymstoku, Tarnobrzegu, Ciechanowie, Grójcu, Słupsku, Suwałkach, Białymstoku, Łomży, Kielcach, Gorzowie Wielkopolskim oraz w Warszawie.
 
 
                                                    Strajk Żywności w Warszawie


                                          Strajk Żywności w Rudzie ŚląskiejStrajk Żywności w ŁodziWolontariusze na Strajku Żywności w CiechanowieStrajk Żywności w Ciechanowie


Nie rzucaj mięsem... do kosza!

W związku z obchodami Światowego Dnia Żywności, Federacja Polskich Banków Żywności podkreśla problem marnowania produktów spożywczych. W sposób szczególny podjęty został temat mięsa i jego przetworów, które stanowią znaczącą część odpadów kulinarnych Polaków.
Światowy Dzień Żywności - 16 października

Celem Światowego Dnia Żywności jest pogłębianie świadomości społecznej na temat globalnych problemów żywnościowych oraz wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i ubóstwem, którą można podjąć na lokalnym gruncie. Dzień ten, został ustanowiony w 1979 r. przez FAO (Organizację Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa) i jest obchodzony co roku, 16 października.
 
W Europie rocznie marnuje się 89 mln ton żywności, która nadaje się do spożycia. (Eurostat 2006 – Komisja Europejska) W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje 6,7 % społeczeństwa, czyli ponad 2,5 mln obywateli. (GUS 2011) .
 

Partnerzy:

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
SMG/KRC
Związek Polskie Mięso


Akcję wspierają:
 

Aktualności:

Banki Żywności

Wykonanie StudioGraficzne.com