Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/include/function.inc.php on line 38

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/index.php on line 207
niemarnuje.pl - Aktualności

Aktualności

Strona główna Aktualności Archiwum Nie zmarnuj okazji do pomagania!

Nie zmarnuj okazji do pomagania!

17-12-2012
Twój jeden sms do realne wsparcie Banków Żywności w ograniczaniu marnowania jedzenia i pomocy potrzebującym! To na prawdę niewiele kosztuje! Sms POMAGAM na nr 73365. Koszt to 3 zł + VAT.

Dzielenie się, to jeden z najważniejszych elementów zapobiegania marnowaniu żywności. – podkreśla Marek Borowski, Prezes Zarządu Federacji Polskich Banków Żywności.

Banki Żywności na co dzień zajmują się pozyskiwaniem pełnowartościowych produktów spożywczych, które mają krótki termin przydatności do spożycia i dlatego mogą się zmarnować. - Dbamy o to, by jedzenie trafiło do potrzebujących zamiast do śmietnika. Kto nie zdążył wziąć udziału w Świątecznej Zbiórce Żywności, może jeszcze wesprzeć działalność Banków Żywności w zapobieganiu marnowaniu jedzenia. Wystarczy wysłać sms o treści POMAGAM na nr 73 365, koszt 3 zł + VAT. – zachęca Marek Borowski.

Środki pozyskane w ramach akcji smsowej zostaną przeznaczone na wyposażenie magazynów Banków Żywności oraz transport żywności, dzięki czemu, przez cały rok jedzenia będzie mogło szybciej i sprawniej trafiać do osób, którym na co dzień go brakuje.

                                                 Obejrzyj spot


 
Banki Żywności pomagają codziennie. Systematycznie przekazują żywność ponad     3 500 organizacjom charytatywnym, za pośrednictwem, których trafia ona do ponad     1 500 000 potrzebujących. W 2011 roku Banki Żywności przekazały łącznie blisko 70 000 ton artykułów spożywczych pozyskanych od producentów, dystrybutorów, z unijnego programu PEAD, a także ze zbiórek żywności i projektu wyklikajzywność.pl. Były to głównie podstawowe produkty spożywcze, jak mleko, sery, mąka, makarony, a także napoje, przetwory mleczne. Pomoc trafiła m.in. do osób samotnie wychowujących dzieci, rodzin wielodzietnych, osób bezdomnych, bezrobotnych, starszych i niepełnosprawnych.


Archiwum:

Banki Żywności

Wykonanie StudioGraficzne.com