Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/include/function.inc.php on line 38

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/index.php on line 207
niemarnuje.pl - Aktualności

Aktualności

Strona główna Aktualności Archiwum Czy żywność podczas Targów Polagra zostanie zmarnowana?

Czy żywność podczas Targów Polagra zostanie zmarnowana?

08-09-2009
Do niemarnowania żywności zachęcani będą wystawcy w dniach 14-17 września podczas tegorocznych Targów Polagra Food 2009.

W hali 9 na stoisku nr 14 pod hasłem „Nie marnuj jedzenia”
wolontariusze Banku Żywności w Poznaniu będą odbierali wystawioną żywność, która pod koniec targów nie jest już potrzebna. Zebrane produkty spożywcze trafią do najbiedniejszych osób z regionu Wielkopolski.

Co roku podczas Targów Polagra Food 2009 najwięksi i najlepsi wystawcy z całej Europy prezentują produkowaną przez siebie żywność. Są to najsmaczniejsze, najbardziej wartościowe i najbardziej odżywcze artykuły spożywcze. Niestety często po zakończeniu targów wystawcy nie wiedzą, co zrobić z pozostałymi produktami. Duże ilości tak chwalonej i cennej żywności ląduje w koszu.
Federacja Polskich Banków Żywności we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi oraz z dwutygodnikiem Detal Dzisiaj i Detal Network widząc problem, w tym roku po raz pierwszy zorganizują zbiórkę żywności, aby zapobiec niepotrzebnemu marnowaniu dobrego jedzenia.

Przez cztery dni prezentujący stoisko Banków Żywności, dziękując za przekazaną żywność, będą rozmawiać z odwiedzającymi o pozytywnych skutkach przeciwdziałania marnowaniu żywności oraz zachęcać do współpracy z Bankami Żywności w całej Polsce.

Na stoisku zostanie postawiony symboliczny kosz, w którym znajdować się będzie uratowana żywność. Na zwiedzających czekać będą ciekawe materiały informujące o korzyściach wynikających ze zmiany przepisów prawa podatkowego dotyczące darowizn żywnościowych.

Serdecznie zapraszamy wszystkich producentów na stoisko Banków Żywności-
hala 9 stoisko nr 14 w dniach 14-17 września podczas Międzynarodowych Targów Polagra 2009.

Partnerem kampanii „Nie marnuj jedzenia” organizowanej przez Federację Polskich Banków Żywności podczas Polagra Food 2009 są:
Międzynarodowe Tragi Poznańskie oraz Detal Dzisiaj i Detal Dzisiaj Network


Archiwum:

Banki Żywności

Wykonanie StudioGraficzne.com