Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/include/function.inc.php on line 38

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/bankizywnosci/public_html/niemarnuje.pl/index.php on line 207
niemarnuje.pl - Aktualności

Aktualności

Strona główna Aktualności 10 milionów jabłek zamiast się zmarnować trafiło do potrzebujących

10 milionów jabłek zamiast się zmarnować trafiło do potrzebujących

13-10-2014
Od 14 sierpnia do 14 października Banki Żywności przekazały ponad 6 milionów kilogramów owoców i warzyw objętych embargiem. Niemal połowę tej ilości stanowiły jabłka. Dobrej jakości marchew, kapusta, śliwki i jabłka - zamiast się zmarnować – trafiły do osób potrzebujących w Polsce. Banki Żywności zachęcają producentów rolnych, sieci handlowe, rynki hurtowe do współpracy przez cały rok.

Każda z nas może także pomóc Bankom Żywności w ratowaniu większej ilości owoców i warzyw wysyłając charytatywny sms na numer 75365 o treści Pomagam (5zł + VAT).

Owoce i warzywa potrzebne są cały rok


W rolnictwie marnuje się ponad 33% upraw rolnych. Owoce i warzywa marnują się na etapie upraw, transportu, magazynowania i handlu. Produkty rolne marnują się także na dużą skalę w sytuacjach kryzysowych takich, jak tegoroczne objęcie embargiem polskich warzyw i owoców przez Federację Rosyjską.
- Banki Żywności są jednym z rozwiązań sprawdzających się właśnie w sytuacjach kryzysowych. Do tej pory przekazaliśmy ponad 6 tysięcy ton owoców i warzyw. Do przechowania zakontraktowanych mamy kolejne
4, 5 tysięcy ton owoców i warzyw - mówi Marek Borowski Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Banki Żywności gorąco zachęcają indywidualnych rolników, producentów rolnych, rynki hurtowe, giełdy spożywcze i sieci handlowe do przekazywania nadwyżek owoców i warzyw przez cały rok. Magazyny Banków Żywności dostosowane są do warunków niezbędnych do przechowywania i dystrybuowania żywności świeżej. Banki Żywności posiadają niezbędną infrastrukturę do przechowywania żywności oraz lokalną sieć organizacji partnerskich. Warto przypomnieć, że od 1.10. 2013 r. obowiązuje zwolnienie darowizn żywnościowych z przeznaczeniem na cele charytatywne z podatku VAT.

Świeże owoce i warzywa są jednym z podstawowych elementów prawidłowej diety. - To produkty, na które istnieje bardzo duże zapotrzebowanie wśród organizacji społecznych zajmujących się opieką nad najuboższymi. W dzisiejszej rzeczywistości niedożywienie jest problemem związanym nie tylko z brakiem odpowiedniej ilości pożywienia, ale częściej nawet z brakiem wystarczającej ilości odpowiednich składników odżywczych diecie – mówi Maria Kowalewska, Specjalistka ds. Programów Edukacyjnych.


Partnerem Obchodów Światowego Dnia Żywności jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.5 zł ratuje 50 kg owoców i warzyw


Z okazji Światowego Dnia Żywności został uruchomiony także charytatywny sms, z którego dochód będzie przeznaczony na wsparcie Banków Żywności. Wystarczy wysłać SMS o treści Pomagam na numer 75365. Koszt sms to 5 zł + VAT. 5 zł ratuje 50 kg owoców i warzyw.

Przekazaliśmy już ponad 5 milionów kilogramów warzyw i owoców dla osób potrzebujących. Pomóż nam przekazać więcej. Wyślij SMS o treści POMAGAM


Aktualności:

Banki Żywności

Wykonanie StudioGraficzne.com